HAYVANLARIMIZ

Hayvanlarımız

Çiftliğimizde sadece Jersey Irkı inekler yer almakta olup, ülkemizde  sayısı onlarla ifade edilen çok az sayıda Jersey işletmeleri arasında yer almaktadır. Çiftliğimize başka işletmelerden hayvan alımı kesinlikle yapılmamakta olup, kendi dişi buzağı varlığımız  ile büyümemizi gerçekleştirmekteyiz.

Modern ahır yapıları ve seçkin makine-ekipman varlığımıza ABD’nin bilinen çiftliklerinden temin ettiğimiz Jersey Irkı inekleride bünyemize katarak seçkin ve butik hale gelmiş Cansüt Jersey Çiftliğimizde hayvanlarımız 24 saat süre ile dünyanın en iyi sürü takip sistemi olan SRC sistemiyle takip edilmektedir.

Hayvan besleme ineklerin doğal yapılarına uygun olarak ot, yonca ve saman gibi kaba yem ağırlıklı yapılmaktadır. Çiftliğin kurulumu ve inşası hayvan konfor ve refahı dikkate alınarak sağlanmıştır. Kuruluş için gerekli olan makine ekipman seçiminde sektörün lider markaları tercih edilmiştir.

Çiftliğimizde hayvan sağlığı için kadrolu ve tam zamanlı veteriner istihdam edilmektedir. Çiftliğimizde hayvanlarımızın tüm tedavileri, aşılamaları ve suni tohumlamaları ile hayvan kayıtlarımız veteriner hekimiz tarafından yapılmaktadır. Hayvanlarımızın beslenmesi ile ilgili rasyon çalışması için ise profesyonel destek alınmaktadır.

0

Sağmal Jersey

0

Düve Sayısı

0M2

Barınak Kapalı Alan

0M2

Yem Deposu