ÇİFTLİĞİMİZ

Kaz Dağları eteğindeki Ağaçköy / Bayramiç’te, 73 dönüm arazi üzerine kurulu Modern Jersey Çiftliğimiz ABD’den 2020’de ithal ettiğimiz 99 adet Jersey ırkı ile faaliyete geçmiştir.

Çiftliğimizin kalbi olarak kabul ettiğimiz sağımhanemiz, SRC sürü yönetimi kapsamında tam elektronik ve tam otomatik yıkamalı sisteme sahiptir.

Temiz Sağımlama Gerçekleştiriyoruz
Sağımlarımız eğitimli ve deneyimli personelimiz tarafından hijyen ve meme sağlığına uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda sağıma alınan ineklerimiz sırası ile ön daldırma, temizleme- kurulama, ön sağım ve son daldırma kuralları çerçevesinde sağılmaktadır.

Sağımdaki ineklerin ilk olarak memelerine ön daldırma solüsyonu uygulanarak memede yer alan tüm bakterilerin temizlenmesi için ortam yaratılmakta, her bir inek için tek bir temizleme bezi kullanılarak memeler iyice temizlenmekte, ön sağım dediğimiz işlemle her meme tek bir damla süt gelecek şekilde sağılarak süt ve meme sağlık kontrolü yapıldıktan sonra sağım başlıkları takılmakta, sağımı otomatik biten hayvanlarımıza tekrardan son daldırma solüsyonu uygulanarak meme ucundan sonradan girebilecek mikropların germesi önlenmektedir.

Sütü Muhafaza Ediyoruz
Otomatik olarak sağılan süt el değmeden soğutma tankına alınmakta ve +4 derecede muhafaza edilmektedir.

AB Kriterlerine Uygun Teknoloji
İtalya’dan ithal ettiğimiz soğutma tanklarımız AB birliği ülkelerinde henüz yeni uygulamaya girmiş ve yüksek soğutma kalitesi sağlayan soğutma gazına sahip otomatik yıkamalı son teknoloji soğutma imkanı veren makinedir. Bu sayede sütümüz 5-10 dakika gibi çok kısa sürede  yani çok hızlı bir şekilde soğutularak sütümüzde istenmeyen bakteri oluşumuna engel olunmaktadır.

Soğutma tankında +4 dereceye kadar soğutulan sütümüz Süt Dolum odasındaki dolum makinesi ile pet şişelerde dolumu gerçekleştirildikten sonra frigrofik soğutuculu aracımızla +4 derece koşullarında siz değerli müşterilerimize ulaştırılmaktadır.